dygestorium bezwyciągowe
Wyposażenie

Dygestorium bezwyciągowe: co warto wiedzieć?

Dygestorium, czyli najważniejszy element wyposażenia każdego laboratorium jest dużą, przeszkloną szafą z której odprowadza się opary. Dzięki temu zabezpieczeniu wszelkie niebezpieczne gazy, powstałe podczas pracy, są usuwane na zewnątrz pomieszczenia, chroniąc pracowników przed szkodliwymi substancjami.

Budowa dygestorium

Dygestorium to stół wyposażony w przednią szybę, która zapewnia lepszą widoczność pola pracy. W środku zazwyczaj znajduje się oświetlenie, a często również instalacje wodne, gazowe i kanalizacyjne. Wyłączniki i gniazdka elektryczne umieszczone są na bocznej ściance. Głównym miejscem pracy jest blat roboczy, pod którym znajduje się szafka na akcesoria, takie jak odczynniki chemiczne i inne substancje. Ta półka może być dodatkowo wentylowana i wykonana z chemoodpornej substancji. Większość dygestoriów wyposażona jest w czujniki, które chronią pomieszczenie przed pożarem.

Dygestorium bezwyciągowe

Mechanizm działania dygestoriów bezwyciągowych (https://renggli.pl/pl/oferta/dygestoria-laboratoryjne/dygestorium-bezwyciagowe/) został szczegółowo opracowany pod kątem ochrony środowiska naturalnego. Eliminacja szkodliwych substancji nie wymaga ingerencji w system wentylacyjny, ponieważ opary wydzielane podczas prac laboratoryjnych są filtrowane. Dzięki temu emisja zanieczyszczeń do atmosfery jest znacznie niższa niż dopuszczalne wartości. Tego rodzaju dygestoria charakteryzują się również niskimi kosztami użytkowania, a ich innowacyjna technologia opiera się na filtracji molekularnej. Mogą być stosowane z różnymi chemikaliami, a elektroniczna kontrola obecności filtra oraz czujnik temperatury zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i ochronę.

Możliwość komentowania Dygestorium bezwyciągowe: co warto wiedzieć? została wyłączona