plastry na chrapanie
Akcesoria medyczne

W jaki sposób działają plastry na chrapanie?

Współcześnie wiele osób zmaga się z nadmiernym chrapaniem podczas snu. W celu znacznego zniwelowania tego problemu należy sięgnąć po specjalne plastry, których zastosowanie skutkuje lepszym oddychaniem. Posiadają one ergonomiczny kształt ułatwiający aplikację na wierzchołku nosa, a także transparentną powierzchnię zapewniającą optymalną dyskrecję. 

Efektywne i jednocześnie niedrogie rozwiązanie

Plastry na chrapanie rozszerzają przewody nosowe, dzięki czemu usprawniają przepływ powietrza przez nozdrza. Można je z powodzeniem wykorzystywać nie tylko nocą, ale również w trakcie wykonywania dowolnej aktywności ruchowej (np. biegania, jazdy na rowerze). Pomagają bowiem w dotlenieniu całego organizmu. Ich najważniejszym atutem jest prostota użycia połączona z niską ceną – za 10 sztuk zapłacimy zaledwie 15-20 złotych. Pozostałe istotne zalety to m.in. szeroka dostępność (https://megamedic.pl/pl/c/PLASTRY-PRZECIW-CHRAPANIU/303) oraz niewielki rozmiar (pozwalający na bezproblemowe zabranie wielu egzemplarzy w podróż służbową lub wakacyjną).

plastry na chrapanie

Plastry na chrapanie – pamiętajmy o środkach ostrożności

Z omawianych plastrów na chrapanie powinny być zadowolone zwłaszcza osoby, które mają niedrożny nos wskutek przekrwienia śluzówki, przeziębienia czy alergii. W przypadku przyczyn stricte anatomicznych bardziej rozsądnym pomysłem jest poddanie się odpowiedniemu zabiegowi chirurgicznemu. Proces użycia plastra obejmuje następujące etapy:

  • dokładne oczyszczenie i osuszenie skóry nosa
  • zdjęcie z wyrobu części ochronnej
  • staranne przyklejenie całości na nos
  • dokonanie niezbędnych poprawek w celu idealnego dopasowania
  • usunięcie konstrukcji po zakończonym śnie albo aktywności fizycznej 

Aby uniknąć jakichkolwiek efektów ubocznych, nie należy stosować plastrów na chrapanie przez okres dłuższy niż 12 godzin. Nie można też nakładać ich bezpośrednio na podrażnioną skórę ani wykorzystywać u dzieci do piątego roku życia.

Możliwość komentowania W jaki sposób działają plastry na chrapanie? została wyłączona