pas przepuklinowy
Wyposażenie

Pas przepuklinowy i jego zastosowanie

Pas przepuklinowy to niezbędne urządzenie, które ma swoje zastosowanie w medycynie i rehabilitacji. Jest niezbędny przy leczeniu przepukliny pachwinowej, pępkowej, pooperacyjnej i brzusznej. Czym jest to urządzenie i jakie posiada zastosowania?

Czym jest pas przepuklinowy?

Pas przepuklinowy to niezbędne narzędzie medyczne, które ma używa się przy leczeniu przepuklin różnego rodzaju. Pasy stabilizują powłoki ciała i zabezpieczają przed powiększaniem się worka przepuklinowego. Ponadto są niezbędne przy przemieszczaniu się narządów jamy brzusznej w jego obręb. Wyprodukowane są zazwyczaj z materiałów przewiewnych, wytrzymałych i elastycznych.

pas przepuklinowy

Pas przepuklinowy i jego zastosowanie

Przepuklina to schorzenie, które bez niezbędnego leczenia nie zmniejszy się lub całkowicie nie zniknie. Wymagane jest specjalne leczenie i postępowanie, aby ją całkowicie zlikwidować. Zazwyczaj leczenie przepukliny oparte jest na zabiegu operacyjnym, który polega na odprowadzeniu do jamy brzusznej lub jej zawartości, a także wzmocnienie ściany brzucha, która została osłabiona za pomocą siatki z tworzywa sztucznego. Pasy przepuklinowe powinny być regularnie noszone po operacji, ponieważ pomoże to zabezpieczyć korygowaną okolicę przed nawrotem przepukliny. Ponadto sprzęt ten jest niezbędny do minimalizowania ryzyka wystąpienia przepukliny pooperacyjnej. W niektórych wypadkach nie można tego schorzenia usunąć ze względu na poważne przeciwwskazania do zabiegu. Dodatkowo często bywa tak, że przepukliny nie trzeba usuwać. Przy mniej poważnych przypadkach wystarczy obserwacja i systematyczna kontrola u chirurga. Osoby zmagające się z przepukliną powinny unikać papierosów, nadmiernego wysiłku fizycznego, schudnąć i zmienić dietę. Należy ograniczyć wszystkie czynniki, które mogą doprowadzić do zwiększenia ciśnienia wewnątrz jamy brzusznej.

Możliwość komentowania Pas przepuklinowy i jego zastosowanie została wyłączona