mata do akupresury
Akcesoria medyczne

Jakie zastosowania mają lecznicze maty do akupresury?

Proponowane przez nas produkty sprawdzą się przy leczeniu różnych dolegliwości. Korzystać z nich możesz także w trakcie medytacji i zabiegów relaksacyjnych. Mata akupresurowa działa poprzez generowanie drobnych ukłuć, które usprawniają produkcję endorfin. Dzięki nim możliwe staje się złagodzenie stanu bólowego. Między innymi z tego powodu sporą popularnością cieszy się na przykład akupresura kręgosłupa, która zapewnia wyeliminowanie bólu oraz dyskomfortu spowodowanego napięciem mięśniowym.

To jednak nie wszystko. Jak wskazują opinie lekarzy, tego typu produkty świetnie sprawdzają się również na innych częściach ciała. Zalecane są między innymi do stóp i dłoni. Zawsze warto sprawdzić najskuteczniejsze punkty limfatyczne na ciele. Mapa wskazująca je okaże się bardzo przydatna.

Maty do akupresury – którą wybrać? Jak używać?

Produkty dostępne w ofercie pozwalają wykonać chiński masaż, który wyróżnia się prozdrowotnym działaniem. Wszystko za sprawą wyzwalania hormonów peptydowych redukujących ból. Co więcej, jest on zalecany również na odchudzanie.

mata do akupresury

Mata do akupresury występuje w wielu odmianach, dlatego warto przyjrzeć się im bliżej. Proponujemy między innymi modele ekologiczne zawierające wypełnienie z włókna kokosowego, specjalne produkty z poduszką, a także maty akupresurowe z wałkiem lub z półwałkiem.

Jak stosować takie maty? Jest to bardzo proste. Wystarczy bowiem wygodnie położyć się na plecach na około 20-40 minut. Najlepiej bez ubrania, tak aby skóra miała bezpośredni kontakt z niewielkimi kolcami stymulującymi.

Sporą popularnością cieszy się również ekologiczna, ekskluzywna mata masująca Shiatsu z podgrzewaniem. Pozwala znacząco złagodzić ból całych pleców. Wszystko odbywa się na siedząco. Modele z funkcją grzania zdecydowanie zwiększają skuteczność masażu.

Terapeutyczna mata do akupresury – przeciwwskazania

Prawidłowe użytkowanie oferowanych przez nas mat umożliwia wyeliminowanie bólu i napięcia mięśniowego. Pozwalają one również ukoić nerwy, znacząco poprawić samopoczucie, a także poprawić regenerację podczas odpoczynku. Między innymi z tych powodów zdecydowanie ułatwiają zasypianie.

Warto jednak pamiętać, że w pewnych sytuacjach stosowanie mat nie jest wskazane. Należy z nich zrezygnować w trakcie intensywnych stanów zapalnych, a także w przypadku pojawienia się świeżych ran w miejscach, które mają mieć kontakt z matą. To samo tyczy się rozmaitych chorób związanych z krzepliwością krwi, a także dolegliwości skórnych. W trakcie ciąży lub leczenia nowotworów możliwość stosowania maty należy skonsultować z lekarzem. Podobnie w przypadku innych masażerów, w tym w szczególności produktów do relaksacji pleców, karku i szyi oraz stóp.

Możliwość komentowania Jakie zastosowania mają lecznicze maty do akupresury? została wyłączona