cisnieniomierz nadgarstkowy
Akcesoria medyczne

Ciśnieniomierz nadgarstkowy – w czym może nam pomóc

Ciśnieniomierze nadgarstkowe są niezbędne do pomiaru tętniczego ciśnienia krwi. Niektórzy twierdzą, że urządzenia te nie są tak dokładne, jak naramienne. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli zakupimy dobrej jakości sprzęt i prawidłowo wykonamy pomiar, to uzyskamy wynik, który będzie całkowicie zgodny ze stanem faktycznym.

Co wziąć pod uwagę przed badaniem?

Przed użyciem ciśnieniomierza nadgarstkowego musimy dołożyć starań, by dobrze przygotować się do pomiaru. Zanim zmierzymy sobie ciśnienie, trzeba odpocząć przed badaniem. Nie powinno się też jeść i pić kilkanaście minut przed użyciem urządzenia. W szczególności chodzi tu o potrawy i płyny, które mogą podwyższać ciśnienie. Jeśli przed zrobieniem pomiaru zdobyliśmy się na jakiś wysiłek lub mieliśmy stresującą sytuację, to odczyt może nie odzwierciedlić ciśnienia, które zazwyczaj mamy. Jeśli ciśnieniomierz nadgarstkowy ma pokazać faktyczną wartość, to musimy wziąć pod uwagę również schorzenia, z jakimi się borykamy.

cisnieniomierz nadgarstkowy

Ciśnieniomierz nadgarstkowy – zawsze pod ręką

Jeśli zamierzamy zakupić ciśnieniomierz, to powinniśmy wziąć pod uwagę nasz ogólny stan zdrowia. Jeżeli ktoś ma zaburzenia pracy serca w postaci arytmii lub jest po przebytym udarze, to trzeba do tego dostosować urządzenie. Natomiast osoby, które robią sobie pomiar od czasu do czasu, mogą się zadowolić jednym z podstawowych modeli. Oprócz tego pod uwagę warto wziąć wielkość naszej ręki. Ciśnieniomierz nadgarstkowy od megamedic.pl sprawdzi się w przypadku osób o wąskich dłoniach, jak i tych z nadwagą, a nawet otyłych. Do niewątpliwych zalet ciśnieniomierzy nadgarstkowych należy fakt, że można je ze sobą zabrać bez względu na to, gdzie się udajemy. Nie musimy też mieć szczególnych warunków do użycia tego urządzenia. Czasami wystarczy jedynie niewielki stolik czy mała podpórka, by położyć swobodnie rękę i sprawdzić swoje ciśnienie.

Możliwość komentowania Ciśnieniomierz nadgarstkowy – w czym może nam pomóc została wyłączona