materace do łóżka rehabilitacyjnego
Akcesoria medyczne

Jakie powinny być materace do łóżka rehabilitacyjnego?

Opieka nad ukochaną osobą w domu może być ogromnym wyzwaniem, zarówno emocjonalnym jak i fizycznym. Materac do łóżka szpitalnego może zapewnić Twojemu bliskiemu lepszy komfort snu i ułatwić Ci opiekę nad nim. Porozmawiajmy o tym, czego szukać w najlepszym materacu do łóżka szpitalnego, jak może on pomóc Twojej ukochanej osobie.

Materace – różne rodzaje


Materace sprężynowe do łóżek szpitalnych to nie tylko jedne z najtańszych materacy do łóżek szpitalnych, jakie można kupić, ale także takie, do których prawdopodobnie jesteś najbardziej przyzwyczajony, ze względu na ich podobieństwo do tradycyjnych materacy. Materac sprężynowy do łóżek szpitalnych składa się z równomiernie rozmieszczonych zwojów, które znacznie zwiększają przepływ powietrza, dzięki czemu sen jest chłodny, suchy i komfortowy. Podobnie jak materace sprężynowe, materace piankowe do łóżek szpitalnych są zazwyczaj tańsze niż inne materace do łóżek medycznych. Zazwyczaj ważą one również mniej niż inne rodzaje materacy do łóżek szpitalnych, co może być dużym plusem, jeśli próbujesz ustawić jeden na własną rękę. Ten rodzaj materaca jest zazwyczaj wykonany z warstw pianki lub innych materiałów, które działają jak „kołyska” dla Twojego ciała, co może zwiększyć poziom komfortu materaca i obniżyć ryzyko wystąpienia bólu pleców lub odleżyn. Materac zmiennociśnieniowy pomaga ograniczyć występowanie odleżyn poprzez ciągłe – i powolne – nadmuchiwanie i opróżnianie pęcherzyków powietrza wewnątrz materaca. Umieszczone wzdłuż lub wszerz, pęcherze te prezentują stale zmieniającą się powierzchnię, co zapobiega powstawaniu odleżyn. Ten rodzaj materaca jest również używany do leczenia istniejących już odleżyn, a zmieniające się poziomy ciśnienia pomagają utrzymać krążenie płynów ustrojowych i wydzielin płucnych, co może być dużą pomocą dla osób, które nie mogą zmienić pozycji w łóżku. Materace do łóżka rehabilitacyjnego znajdziesz na Megamedic.pl

Co należy wziąć pod uwagę wybierając materac?


Materac najlepiej wybrać w długości nieco większej niż wzrost pacjenta. Materac bariatryczny może być lepszy dla cięższych pacjentów i jest dostępny w opcjach odciążających i piankowych. Wodoodporny i odporny na plamy materac jest niezwykle korzystny dla pacjentów nietrzymających moczu. Antybakteryjne materace do łóżek szpitalnych pozwalają utrzymać czystą przestrzeń do spania i ułatwiają opiekunom szybkie usuwanie wszelkich płynów. Czyste łóżko jest tak samo ważne dla jakości snu, jak materac przeciwodleżynowy. Kupując wygodny materac do łóżka szpitalnego, weź pod uwagę stan zdrowia bliskiej osoby. Czy jest to długotrwały stan zwyrodnieniowy, który wymagałby długotrwałego użytkowania? Czy może nowy materac ma pomóc w rekonwalescencji po operacji lub chorobie w stosunkowo krótkim czasie? Budżet i trwałość to najważniejsze kwestie podczas zakupów materaca. Zawsze trzymaj się budżetu i szukaj kodów rabatowych podczas zakupów online, aby uzyskać większe oszczędności.

Możliwość komentowania Jakie powinny być materace do łóżka rehabilitacyjnego? została wyłączona