podkolanówki uciskowe
Akcesoria medyczne

Podkolanówki uciskowe. Czy warto je stosować?

Podkolanówki uciskowe to renomowany produkt, który stosuje się profilaktycznie przeciw żylakom. Są one zalecane osobom, które powinny zapobiegać powstawaniu tego typu problemów. Jest to produkt medyczny, który w sposób skuteczny wspomaga stymulację krążenia nóg, a jednocześnie zapobiega ich zmęczeniu oraz występującym obrzękom. Jednak warto wiedzieć jakie podkolanówki uciskowe wybrać, aby były skuteczne.

Podkolanówki uciskowe. Jakie produkty są profesjonalne?

podkolanówki uciskowe

Podkolanówki przeciwko żylakom są to produkty medyczne, które przypisywane są przez lekarza. Są tworzone z najlepszej jakości materiałów, dzięki czemu w sposób skuteczny uciskają nogi oraz żyły, by zniwelować problem zmęczenia nóg, a także zapobiegać powstawaniu zakrzepów i pajączków.

Ponadto podkolanówki uciskowe stosowane są w problemach z krążeniem krwi, przy zakrzepicy, a także zatorowości. Ponadto tego typu produkt przypisują lekarze przy przewlekłych chorobach żylnych oraz występujących obrzękach kończyn dolnych.

Wskazaniami do noszenia tego typu bielizny są także pojawiające się pierwsze pajączki oraz w przypadku niedowładu kończyn. Lekarze chirurgii naczyniowej zalecają stosowanie tego typu produktów przy przewlekłej niewydolności żył, a także po wystąpieniu problemów zakrzepowych oraz jako profilaktyka przeciwzakrzepowa.

W jaki sposób wybrać odpowiednie podkolanówki uciskowe?

Podkolanówki uciskowe powinny być dedykowane do konkretnego rozmiaru i nogi. Należy wybrać właściwy wariant i zmierzyć obwód nóg: lewej oraz prawej dokładnie w miejscach, które zostały wskazane w tabeli rozmiarów. Tego typu pomiary należy wykonywać po nocnym odpoczynku w godzinach porannych, najlepiej przed wstaniem do pozycji leżącej.

Jak można zauważyć podkolanówki uciskowe to produkt niezbędny w profilaktyce zakrzepów i przy problemach żylnych.  

Możliwość komentowania Podkolanówki uciskowe. Czy warto je stosować? została wyłączona