dygestorium laboratoryjne
Wyposażenie

Podstawowe informacje o dygestorium

Dygestorium laboratoryjne jest to element wyposażenia, który jest w zasadzie sprawą oczywistą, dla każdej osoby, która w laboratorium chemicznym pracuje. Oczywiście nie każdy jest doświadczonym laborantem, dlatego warto powiedzieć i omówić, czym jest dygestorium laboratoryjne oraz dlaczego jest ona takie ważne.

Czym w skrócie jest dygestorium laboratoryjne?

Oczywiście omówienie wszystkich funkcji każdego dygestorium laboratoryjnego, jakie może zostać skonstruowane, jest niemożliwe, ponieważ mamy bardzo wiele rodzajów dygestoriów laboratoryjnych, ale mają one kilka wspólnych cech, które tutaj można omówić. Przede wszystkim dygestorium laboratoryjne jest to wydzielona przestrzeń w laboratorium, którą można skutecznie odizolować od reszty przestrzeni. W tej przestrzeni możemy przeprowadzać w bezpieczny sposób reakcje chemiczne, biologiczne i tym podobne. Inną cechą, jaką posiadają właściwie wszystkie dygestoria laboratoryjne, jest posiadanie wyciągu. Chodzi tutaj o to, że gdyby powstały wskutek eksperymentu jakieś toksyczne gazy, to możemy za pomocą tego wyciągu szybko je usunąć.

Czy w każdym laboratorium powinno być dygestorium?

Oczywiście można sobie zadać pytanie, czy w każdym laboratorium powinno być dygestorium. Oczywiście są takie dziedziny nauki, w których ryzyko powstania jakiś niebezpiecznych substancji gazowych jest bardzo niewielkie, na przykład laboratoria wytrzymałości materiałów, jednak w każdym laboratorium chemicznym oraz w jakikolwiek sposób z chemią związanym, dygestorium laboratoryjne powinno być obecne.

Możliwość komentowania Podstawowe informacje o dygestorium została wyłączona